Announcement
Registration
PPC
Classification
Participants
Schedule
Starting Orders and Results

Archieve
2017
2016
2015
2014

rsoLogo

nsslogo

Schedule

REVAL SKATE OPEN 2017
Figure Skating Competition for young skaters

Friday 15.12.2017.
19:50 Practice group I (15)
1. Adalmiina Ravi P-Ch
2. Amelie Ravi Ch
3. Aurora Ravi C
4. Enniina Paavola C
5.
6. Alina Sudbina
7. Marianna Majerovits
8. Mia Nataly Dzjuba
9. Amelia Vassin
10. Helisa-Annabel Vestel
11.
12.
13.
14.
15.

20:20 Practice group II (10)
1. Makar Suntsev AN
2. Viivi Reiman BNb (Sat)?
3. Elmira Sakhina J a
4. Emma Elo J a
5. Iitu Raski J a
6. Merit Rand
7. Anna-Sofie Aaslaid
8.
9.
10

TIMETABLE IS SUBJECT TO CNANGES +/- 15 MINUTES

Saturday 16.12.2017.
08:00 Pre-Young 2008 and y. +Pre-Young 2006/2007 (1-3) 8
08:35 Pre-Young 2006/2007 (4-5)+Young 2003-2005+Young 2000-2002 girls  8
09:15 Springs B  7
09:55 Novice B  6
10:30 Pre-Chicks A + Pre-Chicks B 9
11:10 Ice resurfacing
11:25 Chicks 2010 boy (1)+Chicks 2010 girls (1-7) 8
12:05 Chicks 2010 girls (8-16)  8
12:45 Chicks 2009 girls 10
13:30 Chicks "Axel"  8
14:10 Ice Resurfacing
14:25 Advanced Novice boys (1-4) + Junior men (1) Short PROGRAM 5
14:55 Advanced Novice girls (1-4)  Short PROGRAM 4
15:25 Advanced Novice girls  (5-9)  Short PROGRAM 5
15:50 Junior Ladies Short Program 4
16:15 Basic Novice A (1-5) 5
16:45 Basic Novice A (6-7)+Basic Novice B (1-3) 5
17:15 Ice Resurfacing
17:30 Cubs B boys (1-2)+Cubs B girls (1-5) 7
18:05 Cubs B girls (6-12) 7
18:40 Cubs B girls (13-19) 7
19:15 Cubs A (1-10) 10
20:05 Ice Resurfacing
20:20 Ice Dance Basic Novice PD1 3
20:40 Ice Dance Advanced Novice PD1 4
21:05 Ice Dance Junior Short Dance 1
21:15 Ice Dance Basic Novice PD2 3
21:35 Ice Dance Advanced Novice PD2 4
22:00 Finish

TIMETABLE IS SUBJECT TO CNANGES +/- 15 MINUTES

Sunday 17.12.2017.
08:00 Junior B girls + Senior B ladies+Young 2000-2002 boy 4
08:25 Advanced Novice boys (1-4) + Junior men (1) Free PROGRAM 5
09:00 Advanced Novice girls (1-4)  Free PROGRAM 4
09:30 Advanced Novice girls  (5-9)  Free PROGRAM 5
10:05 Junior Ladies  Free Program 4
10:35 Ice Resurfacing
10:50 Ice Dance Basic Novice Free Dance 3
11:10 Ice Dance Advanced Novice Free Dance 4
11:35 Ice Dance Junior Free Dance 1
11:45  Finish

AWARDS CEREMONIES SCHEDULE

Saturday 16.12.2017. Awards Ceremony
09:45 Pre-young and Young girls
11:15 Springs B and Novice B
12:00 Pre-Chicks A and B
13:15 Chicks 2010
14:30 Chicks 2009, Chicks Axel
17:45 Basic Novice A and Basic Novice B
20:30 Cubs B, Cubs A
Sunday 17.12.2017. Awards Ceremony
09:00 Junior B, Senior B, Young boys
09:30 Advanced Novice boys, Junior men
11:30 Advanced Novice girls, Junior ladies
12:15 Ice Dance Basic Novice, Advanced Novice, Junior. 


 

 

 


e-post: rso@ukreval.ee © 2014-2016 Uisukool “Reval”